T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Haberler

Kas

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’ü kendi deyimiyle “naçiz vücudunun” aramızdan ayrılışının 85. Yıldönümünde 10 Kasım 2023 Cuma  sabahı saygı ve özlemle andık.Törenimiz, saat 09. 05 geçe saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı anma programı ile devam etti.

 

Kas

Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle yapılan sportif faaliyetlerde derece alan öğrencilerimize madalyalarını takdimi yaptık. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Değerli Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz

Ortak sınava geçerli mazereti nedeniyle (rapor vb) sınav tarihinde katılamayan öğrencilerimiz mazeret sınavına gireceklerdir.

Geçerli mazereti bulunan (rapor vb) öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir. 

Mazaret sınav tarihileri aşağıda belirtilmiştir.

Kas

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümünü coşkuyla kutladık.

Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi,  saygıyla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. Yıl Dönümünü kutlama kapsamında tüm sınıflarımız öğrencilerimiz tarafından süslendi. Okul panolarımız öğrencilerimizin tasarımlarıyla donatıldı , resim sergisi  açıldı. Türkçe ve müzik öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ve öğrencilerimizin özverisi ile coşkulu bir şekilde kutlanan programımızda; şiirlere ve günün anlam ve önemini belirten konuşmalara ,orotoryolara , rontlara  yer verildi. Programın sonunda halk oyunları ekibimiz tarafından muhteşem bir gösteri sergilendi. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz

Ekm

Halk Oyunları ve Karete de  il dereceleri  alan öğrencilerimize madalyalarını takdim ettik. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ekm

Değerli Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz

Ortak sınava geçerli mazereti nedeniyle (rapor vb) sınav tarihinde katılamayan öğrencilerimiz mazeret sınavına gireceklerdir.

Geçerli mazereti bulunan (rapor vb) öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir. 

Mazaret sınav tarihi ayrıca açıklanacaktır.

Ekm

OkulumuzdaToplum Sağlığı Görevlileri tarafından  çocuklarımızı bilinçlendirmek, yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla 5.Sınıf öğrencilerimize  yönelik Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite eğitimi verilmiştir.

Ekm

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında okulumuzda deprem ve tahliye tatbikatları yapıldı. Sonrasında Doğal Afetler, Deprem, KBRN, Yangın gibi afetlere karşı sunum gerçekleştirildi. Afetler öncesinde, esnasında ve sonrasında neler yapılması ne gibi tedbirler alınması konusunda öğrenci, öğretmen ve personele bilgilendirme yapıldı.

Ekm

2023-2024 Eğitim öğretim yılı kitap okuma etkinliklerimiz devam ediyor. Bu bağlamda tüm şubelerimizde tüm yönetici, öğretmen öğrenci ve çalışanlarımızla 11.10.2023 Çarşamba günü 2.dersimizde kitap okuduk. Okumaya devam edeceğiz.

Ekm

Öğrencilerimizin güne  zinde  ,mutlu ve sağlıklı başlamaları için derse girmeden önce  kültür ve fizik hareketlerini gerçekleştirdik.

Ekm

Okulumuzda Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında öğrenci velilerimizin katılımlarıyla online (çevrimiçi- kahoot) kitap okuma bilgi yarışması yapılacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 15 EKİM 2023

YARIŞMA TARİHİ: 28 EKİM 2023

YARIŞMA SAATİ: 20.30 

Ekm

14-16 Eylül 2023 tarihlerinde Kocaeli ilinde yapılan milli takım ferdi seçme yarışmalarında 126 erkek sporcunun katılım sağladığı U13 kategoride milli sporcu öğrencimiz Kuzey Gündoğdu Türkiye 2'incisi olma başarısı göstererek Milli Takım kadrosuna seçilmiştir. Öğrencimizi, değerli ailesini ve emekleri için Antrenör Nermin Şenol Hocamızı tebrik ederiz

Eyl

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS VE KURS PROGRAMLARIMIZA AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDAN ULAŞABİLİRSİNİZ…

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILIMIZ HAYIRLI OLSUN…

Haz

İngilizce afiş yarışması sonuçlandı. Nihan Altan öğretmenimize  ve yarışmaya katılan  öğrencilerimize teşekkür ederiz. Dereceye giren öğrencilerimiz:

1.Gizem KESERCİOĞLU, 

2.Yusuf YİĞİTOĞLU, 

3.Zeynep CİHAN

May

2022 – 2023 Eğitim Öğretim Yılı İkinci döneminde 10 Mayıs 2023 – 02 Haziran 2023 tarihleri arasında okulumuzda yapılan ikinci okul içi satranç turnuvamız sonucunda:

7/A İHO öğrencimiz Furkan SEZER birinci,

 7/F sınıfı öğrencimiz Yiğit Efe KEŞKEKOĞLU ikinci, 

 5/A sınıfı öğrencimiz Kaan KARATEPE üçüncü, 

 5/F sınıfı öğrencimin Erdem Erdoğan ÇORBACI dördüncü olmuştur. Okul içi yapılan satranç turnuvamıza katılan tüm öğrencilerimizi ve başarı gösteren öğrencilerimizi kutlarız..