T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Haberler

May

Okulumuzda 30-31 Mayıs 2023  tarihlerinde  düzenlenecek kermesimize tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve halkımız davetlidir.

May

Öğrencimiz Elanur Yıldırım'ın bireysel sergisi. Öğrencimizi ve Sibel Kalkan öğretmenimizi tebrik ederiz.

May

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kahraman silah arkadaşları, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

May

Okulumuz öğrencilerinden Elizan KURUOĞLU resimlerini 17 Mayıs  2023    Salı  günü okul koridorunda sergiledi. Sibel KALKAN öğretmenimizi   ve öğrencimizi tebrik ederiz.

May

Pandemi süreci dişinda her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ankara gezimizi bu senede tamamladık. Gezi İnceleme Kulübü danışman öğretmeni Ebru Onat Tavan öncülüğünde düzenlenen geziye öğrenci ve görevli öğretmenlerimiz iki otobüs ile iştirak ettiler. Anıtkabir, ilk meclis binamız başta olmak üzere Ankara'nın güzide yerlerinin gezildiği gezi seneye tekrarlanmak üzere tanamlandı. Ebru öğretmenimiz, görevli öğretmenlerimiz başta olmak üzere destek veren velilerimize ve kıymetli evlatlarımıza teşekkür ederiz. 

May

Kuzey Gündoğdu 

Eray Sancaktar

Irmak Büşra Uncu

Elif Kabaahmetoğlu

1-3 Mayıs 2023 tarihleri arasında Samsun ilinde yapılan masa tenisi okullar arası grup müsabakalarında kız ve  erkek  takımımız şampiyon olup 26-28 Mayıs Rize Fındıklı'da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına katılmaya  hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve  Antrenör Nermin ŞENOL Hocamızı  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

TÜBİTAK 4006 B projesine 20 proje ile müracaatımızı yaptık. Proje yürütücümüz Ahmet Zayıfoğlu öğretmenimiz başta olmak üzere öğrencilerimize yeni ufuklar açan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Nis

Düzce Akçakoca’da 26 Nisan 2023'de düzenlenen Judo Küçükler Grup müsabakalarında okulumuz öğrencileri Tuğba Salıcı şampiyon, Berat Tarakçı 2'inci ve Zeynep Betül Eroğlu 3'üncü olarak Türkiye Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı.Antrenör Hasan Basri Taşkın'ı, kıymetli evlatlarımızı ve Kastamonu Belediye Spor Kulübü'nü tebrik eder daimi başarılar dileriz.

Nis

İlimizdeki müsabakalarda il ikincisi olan halk oyunları ekibimiz bölge müsabakaları için Bolu'ya gitti. Usta öğretici Bilge Kısabacak başta olmak üzere tüm ekibe başarılar dileriz. 

Nis

Okulumuzda TBMM'nin 103. kuruluş yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladık. Halk oyunları ekibinin gösterisi, şiir ve günün anlam ve önemini belirten konuşmanın olduğu programda eğlenceli oyunlarda yer aldı. 

Nis

Kastamonu Yurdum GSK kulübünde voleybol oynayan öğrencimiz Ebrar Küllüoğlu başarılı performansı nedeniyle  İl birincisi olan Doğa Spor’a davet edilmiş ve hafta sonu Çankırı'da yapılan Bölge birinciliği müsabakalarında takım olarak birinci olmuşlardır. Mayıs ayında İzmir’de yapılacak olan Türkiye birinciliği için takımda yeniden görev alacaktır. Başarılar dileriz. 

Nis

Okulumuz 6A sınıfı öğrencisi Batuhan Kuzu Kick Boks okul sporları müsabakalarında Türkiye 3'üncüsü oldu. Öğrencimiz Batuhan Kuzu ve Antrenör Murat Şengül Hocamızı tebrik eder daimi başarılar dileriz. 

Nis

Badminton Küçükler İl Müsabakalarında il 2'incisi olan okul takımımızı kutlarız. Antrenör Ali KENAN ve kıymetli evlatlarımız tebrik eder, başarılar dileriz.

Nis

Okulumuz Halk Oyunları ekibi il 2.si oldu. Usta öğreticimiz Bilge KISABACAK ve kıymetli öğrencilerimizi tebrik eder,Sinop'ta yapılacak olan bir üst turda başarılar dileriz.

Mrt

Madalyalar !!! Akıl ve zeka oyunları il müsabakalarında 2 altın 2 gümüş ve 1 bronz madalya.Nurcan Akdağ ve Mehmet Erdoğan öğretmenlerimizi ve kıymetli evlatlarımızı tebrik ederiz. 

Bengü Nisa Kesercioğlu 

Reversi Birinciliği

Yusuf Emre Tekin 

Pentega Birinciliği

Ecrin Ağcakaya

Mangala İkinciliği

Yusuf Sezer

Mangala üçüncülüğü

Furkan Döğücü

Kulami İkinciliği