T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Haberler

Şbt

Okulumuzda  yapılan satranç turnuvasında;

 Turnuva birincisi  5/C  sınıfı öğrencisi : Yusuf Emre ABACI

Turnuva ikincisi    6/F sınıfı öğrencisi  ERDEM ÇORBACI

Turnuva üçüncüsü  FSM  İHO  8/A sınıfı  öğrencisi:Furkan SEZER

Turnuva dördüncüsü  FSM Ortaokulu 7/ A  sınıfı öğrencisi Buğlem DEMİREL   olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, Santraç Kulübü Danışman Öğretmeni Özgür SAVAN Öğretmenimize teşekkür ederiz.

 

Ock

Okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni Özgür Savan  gözetiminde satranç turnuvası başladı. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ock

Milli sporcu, öğrencimiz Kuzey Gündoğdu'dan uluslararası bir başarı daha. 11-14 Ocak 2024 tarihlerinde Avusturya Linz kentinde gerçekleşen Wtt Youth ContenderLinz yarışmasında  grubunda ki tüm rakiplerini yenerek grubunda 1. çıkmayı başardı. Çeyrek finale kalma maçında İtalyan rakibi Pietro Campagnayı 3-0, çeyrek finalda İngiltereli rakibi Ryan Goodier'i 3-1 yenmeyi başardı. Yarı finalde Japon rakibi  Sora OKADA' ya 3-1 kaybederek 3️⃣.olma başarısı gösterdi. Ögrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Ock

Bu sene ilk yazar buluşmamızı öğrencilerimizin severek okudukları Zerdali Dedemle Bir Yıl kitabının yazarı Yaşar BAYRAKTAR ile gerçekleştirdik. Okulumuz öğrencilerinin kalplerine ve hayallerine tuttuğu ışık ve keyifli sohbeti için kendisine teşekkür ederiz.

    Ayrıca bu buluşmada desteğini esirgemeyen  okul müdürümüz Ahmet BEKAROĞLU VE Türkçe zümremize de emekleri için teşekkür ederiz.

Ara

VELİ GÖRÜŞME TALEBİ E-RANDEVU SİSTEMİ

Ara

Değerli Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz

Ortak sınava geçerli mazereti nedeniyle (rapor vb) sınav tarihinde katılamayan öğrencilerimiz mazeret sınavına gireceklerdir.

Geçerli mazereti bulunan (rapor vb) öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir. 

Mazaret sınav tarihi ayrıca açıklanacaktır.

Ara

2023-2024 Eğitim - Öğretim Yılı Okul Sporları Hentbol müsabakalarında ,  Küçük Kız Hentbol  takımımız  il 3. sü olmuştur. Yıldız Kız  ve  Yıldız Erkek  takımlarımız da il dördüncüsü olmuşlardır. Beden Eğitimi öğretmenimiz İsmail Feyzi DEĞER , Antrenör Gurbet KÖSE ve kıymetli evlatlarımızı tebrik eder, başarılar dileriz.

Ara

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okullar Arası Voleybol Müsabakalarında okul takımımız il 3'üncüsü oldu.  Yeni başarıların habercisi olan bu başarıdan dolayı Beden Eğitimi öğretmenlerimizi, antrenörlerimizi ve değerli öğrencilerimizi  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

29/11/2023  8/12/2023 tarihlerinde  5C,5D,5,E ,6B,6F sınıflarımızla  Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuba Sabah Başkanlığında Müzeleri Tanıyorum etkinliği kapsamında,Kent Tarihi Müzesi ve Arkeoloji Müzesi gezileri düzenlenmiştir.  Katkı sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ara

7. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı Opart ve 5. Sınıf öğrencilerimizin yaptığı  Zümrütü Anka Kuşlarımız konulu resimlerden oluşan,  resim sergilerimiz okul koridorlarında sergilendi.

Ara

Çocuklamızın kişilik gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerimize  sorumluluk almanın önemini öğretmeye çalışıyoruz. Çocuk sorumluluk aldıkça, olumsuz sonuçlarına katlandıkça ve olumlu sonuçlar ödüllendirildikçe sorumluluklarını öğrenir."Yumurtam Çatlamasın" projesi Öğrencilerimizin sorumluluk alma duygularınin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 5/B şubesi olarak uyguladığımız bu projede öğrencilerimiz yumurtayı haşlayıp süslediler. Bir hafta sürecek projede yumurtalar çocuklar tarafından her gün evden okula,okuldan eve taşıyacaklar. Bir hafta sonunda hiçbir șekilde kırılmayan yumurta sahiplerine sorumluluk belgesi verilecek.

Ara

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, pekiştirmek ve bu anları güzelleştirmek adına 5/A sınıfı  öğrencileri kitap ayracı tasarladılar.  Bu sürece velileri de katıldı.  Aile katılım etkinliği de yapılmış oldu. Emeği geçen öğrencilerimize  ve velilerine teşekkür ediyoruz

Kas

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100.yılı etkinlikleri kapsamında "Cumhuriyet'in İlk Sabahı" kitabı Kahoot bilgi yarışmasında dereceye giren velilerimizin belge ve hediye takdimlerini yaptık. Destekleri için, yoğun katılımları için her bir velimize ayrı ayrı teşekkür ederiz. Kitap okumada sürpriz etkinliklerimizle "Kitap okumaya devam ediyoruz".

Kas

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928'de “Millet Mektepleri Başöğretmeni” ünvanını aldığı gündür. Bugün, 24 Kasım 1981'den beri “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Okulumuz da da Öğremenler Günü programı bir dizi etkinliklerle kutlandı.

Kas

O

Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri, okulumuz TÜBİTAK proje yürütücüsü Türkçe Öğretmeni Muhsin ŞAHİN’ in düzenlediği söyleşiye katıldı. Şerife Bacı Öğretmenevi Konferans  Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye, konuşmacı olarak Kastamonu Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Sayın Ömer Faruk ATEŞ katıldı. Türk dünyası ve edebiyatları hakkında öğrencilerle sohbet havasında gerçekleşen programda öğrencilerimiz, konuşmacıya sorularını sorma imkanı da buldular. Programın ardından Okul Müdürümüz Sayın Ahmet BEKAROĞLU, TÜBİTAK proje yürütücüsü Muhsin ŞAHİN’ e ve konuşmacı Dr. Ömer Faruk ATEŞ’ e  teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.