T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Haberler

May

15 farklı temada hazırlanan (bilim dünyası, Türk dünyası, İngilizce vb) TÜBİTAK 4006 Bilim fuarımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan Gümüş ve Gençlik Spor İl Müdürü Sayın Reşat Asrak'ın teşrifleriyle gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gülseren Anbarcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gürsel Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Vedat Terlemez, okul müdürleri ve velilerimizin katıldığı bilim fuarı keman resitali, proje sunumları ile devam etti. Proje yürütücüsü Ahmet Zayıfoğlu başta olmak üzere görevli öğretmenlerimize, görev alan kıymetli evlatlarımıza ve destek veren değerli velilerimize teşekkür ederiz.

Nis

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çoşkulu bir şekilde kutladık. Halk oyunları,  işaret dili korosu, şarkılar, şiirler, geleneksel oyunlardan  oluşan programımızın hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen  öğretmenlerimize, öğrencilerimize,  idarecilerimize velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. BAYRAMIMIZ KUTLI OLSUN

Nis

Her alanda olduğu gibi kitap okuma alanında da  en güzel örnekleri sunan FSM öğrencileri okuduğu kitapların yazarları ile buluşmaya devam ediyor.  Bu ayki yazarımız Başım Dertte kitabının yazarı sayın Recep ÖZKUL.  FSM Türkçe zümresi  ve öğrencileri olarak okuduğumuz  kitap üzerine hoş sohbetler  eşliğinde güzel bir akşam geçirdik.  Okuma etkinliğine ve söyleşiye katılan tüm öğrencilerimize,  etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen FSM Türkçe zümresine ve desteğini hem öğrencilerden hem de öğretmenlerinden eksik etmeyen okul müdürümüz Ahmet BEKAROĞLU'na teşekkür ederiz.

Nis

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okul Spor Faaliyetleri kapsamında Badminton Küçükler İl Birinciliği turnuvasında küçük erkeklerde  okul takımımız şampiyon olmuştur. Badminton  küçük kızlar takımımız ise dördüncü olmuştur.  Antrenörlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, Amasya bölge maçlarında başarılar dileriz.

Mrt

Milli sporcu öğrencimiz Kuzey Gündoğdu, 22-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Romanya’da gerçekleşecek olan ve ülkemizi 2 sporcunun temsil edeceği  U13 Avrupa şampiyonasında, U13 milli takım kadrosunda yer alma başarısı göstermiştir. Öğrencimizi, değerli ailesini, Antrenör Nermin Şenol ve Kastamonu Masa Tenisi Kulübü'nü tebrik ederiz. 

Mrt

Kuzey Gündoğdu şampiyonluk serisine devam ediyor. 

13-17 Mart 2024 tarihleri arasında Nevşehir'de düzenlenen Ettu Yount Series yarışmasında masa tenisi milli sporcusu öğrencimiz Kuzey Gündoğdu'nun da yer aldığı U13 takımı şampiyon olmuştur. Ayrıca Kuzey,  U13 çift erkekler yarışmasında şampiyon, U13 tek erkekler yarışmasında 2'inci olmuştur.Kıymetli evladımızı ve değerli ailesini, Antrenör Nermin Şenol Hocamızı ve Kastamonu Masa Tenisi kulübünü tebrik ederiz. 

Mrt

Teknoloji ve Tasarım Dersi 7. sınıflar Mimari Tasarım ünitesinde öğrencilerimizin yapmış olduğu  eselerden oluşan Mimari Tasarım Maketleri sergisi açıldı. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Mrt

2. Dönem 1. Ortak Sınavlar Takvimi Yayınlandı.

Değerli Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz

Ortak sınava geçerli mazereti nedeniyle (rapor vb) sınav tarihinde katılamayan öğrencilerimiz mazeret sınavına gireceklerdir.

Geçerli mazereti bulunan (rapor vb) öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir. 

Mazaret sınav tarihi ayrıca açıklanacaktır.

Mrt

   

İstiklal Marşı, milletimizin bağımsızlık aşkının, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolüdür.

12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü haftası etkinlikleri kapsamında okul bahçemizde program düzenlendi. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Mrt

Okulumuz 7-D sınıfı öğrencisi milli sporcu Kuzey Gündoğdu 07-10 Mart 2024 tarihleri arasında Bulgaristan'da düzenlenen WTT Youth Contender Panagyurıshte/ Bulgaristan turnuvasında U13 kategorisinde şampiyon oldu. Öğrencimizi ve antrenörü Nermin ŞENOL'u tebrik eder ,başarılarının devamını dileriz.

Mrt

Okulumuz Halk Oyunları Ekibi, 03.03.2024 Pazar günü Merkez Spor Salonunda yapılan müsabakalar sonucunda Yıldızlar Düzenlemeli Dalında il ikincisi  olmuştur. Halk oyunları ekibimizi Usta öğretici Bilge Hocamızı  tebrik eder, il dışı müsabakalarda başarılar dileriz

Şbt

Badminton turnuvasında okul takımlarımızdan Yıldız kızlar il üçüncüsü ,Yıldız erkekler ise  il ikincisi olmuştur. Antrenörlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder ,başarılar dileriz.

Şbt

Tazof iş birliği ile düzenlenen Akıl ve Zeka oyunları İlçe finalleri turnuvasında aldığımız dereceler:

Küre oyunu İlçe 1. Ece Zühre Yıldırım

Kulami Oyunu İlçe 1. Furkan Yusuf Döğücü

Reversi Oyunu İlçe 2. Bengü Kesercioğlu

Pentago Oyunj İlçe 2. Yusuf Emre Tekin

Rehber öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Şbt

Okulumuz 5-A sınıfı öğrencisi Ömer Yağız Toner  Türkiye Wushu şampiyonasında kendi kilosunda Türkiye şampiyonu olmuştur.  Öğrencimizi başarılarından dolayı   tebrik ederiz.

Şbt

Okul spoları Yıldızlar basketbol 3*3 basketbol turnuvasında erkek takımımız il 2 cisi ,  kız takımımız   ise il 3 cüsü olmustur. Beden Eğitimi öğretmenlerimizi ve   değerli öğrencilerimizi  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.