T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KASTAMONU / MERKEZ - Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu

Haberler

Şbt

Badminton turnuvasında okul takımlarımızdan Yıldız kızlar il üçüncüsü ,Yıldız erkekler ise  il ikincisi olmuştur. Antrenörlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder ,başarılar dileriz.

Şbt

Tazof iş birliği ile düzenlenen Akıl ve Zeka oyunları İlçe finalleri turnuvasında aldığımız dereceler:

Küre oyunu İlçe 1. Ece Zühre Yıldırım

Kulami Oyunu İlçe 1. Furkan Yusuf Döğücü

Reversi Oyunu İlçe 2. Bengü Kesercioğlu

Pentago Oyunj İlçe 2. Yusuf Emre Tekin

Rehber öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılar dileriz.

Şbt

Okulumuz 5-A sınıfı öğrencisi Ömer Yağız Toner  Türkiye Wushu şampiyonasında kendi kilosunda Türkiye şampiyonu olmuştur.  Öğrencimizi başarılarından dolayı   tebrik ederiz.

Şbt

Okul spoları Yıldızlar basketbol 3*3 basketbol turnuvasında erkek takımımız il 2 cisi ,  kız takımımız   ise il 3 cüsü olmustur. Beden Eğitimi öğretmenlerimizi ve   değerli öğrencilerimizi  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Şbt

Environment  Dedectives At Work (Çevre Dedektifleri İş Başında) Projesi Türkiye Romanya ,İspanya ve İtalya’dan 12 okulun katılımıyla gerçekleştirilecektir. Projemiz Şubat – Mayıs ayları arasında devam edecektir. İlk toplantımızı 11 Şubat tarihinde Zoom üzerinden gerçekleştirdik. Kastamonu Vali  Aydın Arslan Ortaokulu ve Romanya Liceol Teoretic  “Adam Miller Guttenbrum”  okulu ortaklığında kurulan e- Twinnig projesine okulumuz İngilizce  öğretmenlerimizden Muhterem BASMACI rehberliğinde  10 öğrencimizle katıldık. Projenin amacı öğrencilere çevre ve geri dönüşüm hakkında farkındalık kazandırmak, öğrencilerin farklı kültürlerle etkileşim içinde olmalarını sağlamaktır. Muhterem BASMACI Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder , başarılar dileriz.

Şbt

Okulumuzda  bugün   akıl zeka oyunları turnuvası yapılmıştır. Öğrencilerimiz 22 Şubat 2024’te  mangala, reverse, küre, kulemi, 5 nokta oyunlarında  okul birincileri il turnuvasına katılacaklardır. Turnuvaya katılacak öğrencilerimize başarılar dileriz.

Şbt

8. Sınıf öğrencilerimizle Kastamonu Fen Lisesi ve Abdurrahman Paşa Lisesine gezi düzenledik. Bu gezi ile ilimizde  sınav ile  girilen okullar tanıtılmış oldu.  Bu geziyi düzenleyen Hilal UĞUR ve Tülay ORMANLI öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şbt

Okulumuzda  yapılan satranç turnuvasında;

 Turnuva birincisi  5/C  sınıfı öğrencisi : Yusuf Emre ABACI

Turnuva ikincisi    6/F sınıfı öğrencisi  ERDEM ÇORBACI

Turnuva üçüncüsü  FSM  İHO  8/A sınıfı  öğrencisi:Furkan SEZER

Turnuva dördüncüsü  FSM Ortaokulu 7/ A  sınıfı öğrencisi Buğlem DEMİREL   olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, Santraç Kulübü Danışman Öğretmeni Özgür SAVAN Öğretmenimize teşekkür ederiz.

 

Ock

Okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni Özgür Savan  gözetiminde satranç turnuvası başladı. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Ock

Milli sporcu, öğrencimiz Kuzey Gündoğdu'dan uluslararası bir başarı daha. 11-14 Ocak 2024 tarihlerinde Avusturya Linz kentinde gerçekleşen Wtt Youth ContenderLinz yarışmasında  grubunda ki tüm rakiplerini yenerek grubunda 1. çıkmayı başardı. Çeyrek finale kalma maçında İtalyan rakibi Pietro Campagnayı 3-0, çeyrek finalda İngiltereli rakibi Ryan Goodier'i 3-1 yenmeyi başardı. Yarı finalde Japon rakibi  Sora OKADA' ya 3-1 kaybederek 3️⃣.olma başarısı gösterdi. Ögrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz

Ock

Bu sene ilk yazar buluşmamızı öğrencilerimizin severek okudukları Zerdali Dedemle Bir Yıl kitabının yazarı Yaşar BAYRAKTAR ile gerçekleştirdik. Okulumuz öğrencilerinin kalplerine ve hayallerine tuttuğu ışık ve keyifli sohbeti için kendisine teşekkür ederiz.

    Ayrıca bu buluşmada desteğini esirgemeyen  okul müdürümüz Ahmet BEKAROĞLU VE Türkçe zümremize de emekleri için teşekkür ederiz.

Ara

VELİ GÖRÜŞME TALEBİ E-RANDEVU SİSTEMİ

Ara

Değerli Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz

Ortak sınava geçerli mazereti nedeniyle (rapor vb) sınav tarihinde katılamayan öğrencilerimiz mazeret sınavına gireceklerdir.

Geçerli mazereti bulunan (rapor vb) öğrencilerin sınava katılmama gerekçesi ortak yazılı sınav uygulama tarihinden itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde velisi tarafından okul müdürlüğüne yazılı olarak bildirilecektir. 

Mazaret sınav tarihi ayrıca açıklanacaktır.

Ara

2023-2024 Eğitim - Öğretim Yılı Okul Sporları Hentbol müsabakalarında ,  Küçük Kız Hentbol  takımımız  il 3. sü olmuştur. Yıldız Kız  ve  Yıldız Erkek  takımlarımız da il dördüncüsü olmuşlardır. Beden Eğitimi öğretmenimiz İsmail Feyzi DEĞER , Antrenör Gurbet KÖSE ve kıymetli evlatlarımızı tebrik eder, başarılar dileriz.

Ara

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Okullar Arası Voleybol Müsabakalarında okul takımımız il 3'üncüsü oldu.  Yeni başarıların habercisi olan bu başarıdan dolayı Beden Eğitimi öğretmenlerimizi, antrenörlerimizi ve değerli öğrencilerimizi  tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.